Наприкінці 2019 року завершився дворічний перехідний період, який держава запровадила для вітчизняного енергоринку. Таке рішення було прийняте після затвердження закону «Про ринок електричної енергії». Стандартна модель ціноутворення, яка існувала за радянських часів, змінена на більш прогресивний варіант. Він передбачає чесну конкуренцію та волатильність ринку, декілька схем реалізації, новий формат торгів.
Новий закон також регулює виробництво та особливості реалізації електричної енергії в Україні. Торговельними майданчиками, які мають право організовувати та проводити профільні торги, стали товарні біржі.
Українська енергетична біржа – сучасний та надійний сервіс
На офіційній сторінці УЕБ https://www.ueex.com.ua/presscenter/news/kupiti-elektroenergiu-v-ukraini-cherez-birzhu-tov-ueb/ розміщено актуальні дані про електронні торги та сегменти ринку. Учасники аукціонів можуть укладати договори, відстежувати вартість товарів, отримувати консультації фахівців та аналітиків.
З 2010 року товариство з обмеженою відповідальністю «Українська енергетична біржа» працює на вітчизняному ринку. У перелік товарів включено енергоносії, деревину, нафтопродукти та інші позиції, що мають стабільний попит.
Алгоритм участі в електронному аукціоні
Закон про товарні біржі регламентує порядок організації та проведення торгів. Для участі потрібно пройти реєстрацію та акредитуватися за напрямом «Електрична енергія». Дату проведення аукціону можна дізнатися на сервісі біржі у відповідному розділі чи отримати повідомлення у месенджері. Для цього варто підписатися на розсилку.
Стартову ціну встановлює компанія, яка реалізує певний лот. При високому рівні конкуренції вартість може значно зрости. Право укласти угоду має той, хто запропонує оптимальні умови.
Гарантії для клієнтів біржі
Безпеку торгів та рівні умови для кожного забезпечують ефективні інструменти торгівлі та регламент проведення аукціонів. Учасники також можуть розраховувати на:
- сучасну систему гарантій виконання укладених на біржі угод;
- ефективний формат управляння ризиками;
- попередню перевірку усіх клієнтів (саме для цього впроваджена процедура акредитації).
На сьогодні УЕБ є лідером серед працюючих українських товарно-сировинних бірж. 100% угод укладаються за вимогами чинного законодавства. Торги проводяться за встановленим регламентом, всі учасники можуть пропонувати свою ціну та мають однакові шанси знайти надійного постачальника.
Переваги професійної аналітики
Реалізація енергоносіїв, сировини та електроенергії потребує досвіду. Впевнено почуваються на профільному ринку ті, хто володіє актуальною інформацією про ціноутворення, має доступ до професійної аналітики. Фахівці Української енергетичної біржі пропонують акредитованим учасникам ринку:
сучасні дослідження,
матеріали з фахових профільних джерел,
актуальні індекси тощо.
Сучасний ринок електроенергії максимально наближений до стандартів європейських держав. Інтеграційні процеси тривають навіть у складний для України період воєнної агресії.